Навчання в Україні
ВАРІАНТ №1: ДИТИНА ПЕРЕБУВАЄ В УКРАЇНІ НА БЕЗПЕЧНІЙ ТЕРИТОРІЇ, ЇЇ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ НЕ ЗМІНИЛОСЯ АБО ВОНА ПОВЕРНУЛАСЯ НА ПОСТІЙНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ
- Очна: однозмінна, двозмінна з урахуванням місткості укриття та рішення військово-цивільної адміністрації (ВЦА).
- Дистанційна в закладах освіти, де діти навчаються, за рішенням ВЦА та адміністрації навчального закладу.
- Змішана форма навчання – очна з використанням технологій дистанційного навчання (ВТДН).
- Сімейна (домашня) форма навчання за рішенням та вибором батьків у визначених закладах освіти.
- Екстернат у визначених закладах освіти за рішенням батьків.
ВАРІАНТ №2: ДИТИНА Є ВНУТРІШНЬОПЕРЕМІЩЕНОЮ ОСОБОЮ (ВПО)
- Очна: однозмінна, двозмінна з урахуванням місткості укриття та рішення ВЦА за новим місцем проживання.
- Дистанційна в закладах, у яких учні навчалися раніше, якщо у цих закладах організовано навчальний процес, або у закладах за новим місцем проживання, або в приватній ліцензованій дистанційній школі.
- Змішана – очна з використанням технологій дистанційного навчання (ВТДН) за новим місцем проживання.
- Сімейна (домашня) за рішенням та вибором батьків у визначених закладах освіти за попереднім або новим місцем проживання.
- Екстернат у визначених закладах освіти за рішенням батьків.
Навчання дитини в школі відбувається за місцем фактичного перебування. Зарахування до школи можливе просто за заявою, поданою одним із батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем дитини або повнолітньою особою очно, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв’язку чи в будь-який інший спосіб (за вибором заявника).
ВАРІАНТ №3: ДИТИНА ПЕРЕБУВАЄ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ ЧИ НА ТЕРИТОРІЇ АКТИВНИХ БОЙОВИХ ДІЙ
- Дистанційна або екстернат (за дистанційною формою) у закладах освіти на підконтрольній території України).
- Сімейна (домашня) з елементами екстернату (за дистанційною формою) за рішенням батьків у визначених закладах розташованих на безпечній території
- Екстернат у визначених закладах освіти на безпечних територіях, залежно від рішення батьків. Для продовження навчання за українськими програмами з наступним отриманням українського документа про освіту батьки або опікуни можуть:
- подати заяву про зарахування до будь-якого закладу загальної середньої освіти на безпечній території України (допомогу у виборі закладу надають органи управління освітою);
- за наявності доступу до мережі Інтернет можна вступити онлайн до будь-якої української ліцензованої дистанційної школи та продовжити навчання з отриманням відповідного документа про освіту державного зразка.
ВАРІАНТ №4: ДИТИНА ПЕРЕБУВАЄ ЗА КОРДОНОМ
- Очна у закладах освіти країни перебування або українських школах та класах із використанням технологій дистанційного навчання або екстернату (за дистанційно формою) з окремих предметів (українська мова та література, історія України, географія).
- Дистанційна у своїй школі, якщо заклад надає такі послуги, або у будь-якій школі на безпечній території.
- Екстернат у Міжнародній українській школі (МУШ) та навчання у недільній школі відповідного філіалу МУШ.
- Екстернат у своїй школі, якщо заклад надає такі послуги, або у будь-якій школі на підконтрольній території України.
- Сімейна (домашня) за рішенням батьків та за умови отримання дозволу відповідного органу в країні, у якій перебуває дитина, з обов’язковим прикріпленням до навчального закладу, який надає послуги екстернату або дистанційної приватної школи.
Батьки або опікуни можуть звернутися до МУШ або іншого навчального закладу з заявою про зарахування на екстернат на індивідуальній основі.
Контакти: сайт МУШ uis.org.ua, в.о. директора Кіріна Олександра Євгенівна, +38 067 264 28 49, uis_kirina@ukr.net, або зверніться до найбільших українських приватних дистанційних шкіл, які ліцензовані та мають право видавати українські документи про освіту.
Ще більше про варіанти повернення до школи читайте за посиланням.
Які форми навчання існують у школі?
Відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту» загальна середня освіта може бути організована за такими формами:
- інституційна (очна: денна, вечірня);
- заочна (дистанційна, мережева);
- індивідуальна (екстернатна, сімейна, вона ж – домашня, педагогічний патронаж).
Що таке екстернатна форма навчання?
Екстернат – це вид навчання, коли учень зареєстрований у школі, але навчається вдома. При цьому здає всі річні контрольні в школі, навчається за шкільними підручниками і приходить на консультації до вчителів у школу. Також під час складання іспитів він визнається учнем школи, за якою закріплений.
Особливість екстернату в Україні в тому, що законодавчо він доступний не для всіх. Зокрема на нього можуть перейти учні з особливими потребами; діти-спортсмени або ті, які займаються мистецтвом; учні, які проживають на тимчасово окупованій території чи на не контрольованій Україною території тощо.
Повний перелік наведений тут
Детально про форми навчання тут
Що таке сімейна форма навчання?
Cімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки. Якщо рівень знань дитини виявиться незадовільним – школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання.
Положення про сімейну освіту носить загальний характер і стосується всіх державних шкіл без винятку. Адміністрація школи не має жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.
Що таке педагогічний патронаж?
Педагогічний патронаж передбачає індивідуальний супровід вчителя для конкретного учня. Водночас велика увага приділяється самостійному опрацюванню матеріалу дитиною.
Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка. Також вона пристосована до потреб учнів, які здобувають початкову та базову освіту в школах сільської місцевості, в яких через малокомплектність (менш ніж 5 учнів на клас) не може бути організоване навчання в закладі.
Дистанційне навчання та дистанційна форма здобуття освіти: у чому різниця?
Батьки часто плутають дистанційне навчання та дистанційну форму здобуття освіти. Перше – це те, що відбувалося під час пандемії коронавірусу і залежало виключно від закладу освіти.
Інша справа з дистанційною формою здобуття освіти – тут рішення діти і батьки приймають самостійно. Окрім того, законодавство передбачає два випадки, коли можна здобувати освіту за дистанційною формою.
Перший – дитина не може відвідувати школу, наприклад, через стан здоров’я.
Другий – дитина потребує реалізації індивідуальної освітньої траєкторії. І це треба обґрунтувати під час вибору саме такої форми здобуття загальної середньої освіти.
Як дізнатись, чи надає школа обрану вами форму освіти?
Форми освіти, які забезпечує заклад, обов’язково мають бути вказані на його сайті. Якщо в закладу немає власної інтернет-сторінки, таку інформацію слід шукати на сайтах засновників закладу.
Які документи необхідні для переходу на індивідуальну форму?
Коли ви оберете школу, спочатку необхідно подати стандартний пакет документів, щоб дитину до неї зарахували:
- паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника;
- копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;
- оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о;
- документ, який підтверджує місце проживання дитини або батьків;
- Якщо ж ви зареєстровані в школі і просто хочете змінити форму навчання, необхідна заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він є повнолітнім;
До заяви додаються:
- документ, що посвідчує особу учня;
- медична довідка № 086-1/о;
- документ про освіту, якщо він є;
Зразки таких заяв можна знайти у вільному доступі онлайн або звернутися до адміністрації школи.
Можуть знадобитись і додаткові документи. Скажімо, необхідно буде документально підтвердити підстави для навчання на екстернаті або обставини для застосування педагогічного патронажу (наприклад, стан здоров’я, перебування під вартою або засудження, статус біженця). Внутрішньо переміщені особи, біженці та особи з документами про необхідність захисту можуть не подавати окремі документи, якщо мають на це причини.
Про що поговорити з дитиною перед стартом навчання?
- Ознайомтеся з безпековими правилами школи до початку навчального року. Уточніть нюанси, які вас хвилюють, з адміністрацією чи вчителями.
- Поговоріть з дитиною про евакуацію у школі. Поцікавтеся її ставленням до цього процесу, можливими страхами. Педагоги також проведуть бесіди, але важливо, щоб цей процес був двостороннім, а настанови батьків і вчителів узгоджувалися між собою.
- Наголосіть на особистій відповідальності під час евакуації. Поясніть, що вчителі обов’язково супроводжуватимуть клас, але дитина також має дотримуватися правил і прямувати з усіма до укриття.
- Поясніть, що освітній процес триває і під час повітряної тривоги. Підкресліть, що у цей час дитина не може піти додому, а перебування за межами укриття небезпечне для життя та здоров’я.
- Долучіться до загального каналу комунікації – розсилки/чату школи чи класу, щоб отримувати необхідні новини.
Дорога до школи: як діяти дитині під час повітряної тривоги?
Якщо ваша дитина самостійно ходить до школи, розкажіть і покажіть їй укриття на її маршруті, яким вона може скористатись. Повітряна тривога може
спіткати дитину між школою і домом.
Якщо ж швидко дістатися до найближчого укриття неможливо, треба скористатися наявними природними або штучними укриттями, зокрема, рельєфом місцевості (балки, яри), заглибленими приміщеннями та спорудами, а якщо такого немає – будівлями і спорудами різного призначення за правилом «двох стін». Якщо дитина перебуває в громадському транспорті, необхідно залишити транспорт та перейти до найближчого укриття.
Мінна безпека: що варто пояснити дитині?
Роз‘ясніть дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами:
* зберігати пильність;
* не чіпати і не наближатися до підозрілих предметів;
* виявивши підозрілий предмет, повідомити дорослих та зателефонувати 101;
* звертати увагу на знаки, що попереджають про заміновані території,
наприклад, біло-червоні написи «Міни», біло-червона стрічка, саморобні знаки/написи;
* не ходити невідомим шляхом до школи;
Для роз’яснення, скористайтеся розробленими матеріалами щодо мінної безпеки для різних вікових груп.
Якою інформацією має володіти дитина у випадку екстрених ситуацій?
Надайте адміністрації всю необхідну інформацію: свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі стану здоров’я дитини.
Подбайте, щоби дитина також володіла важливою інформацією: знала ваші контакти, свою групу крові, свої хронічні хвороби. Можна зробити нашивку з цими даними на шкільній формі для дітей початкової школи, вкласти записки до щоденника, телефона, кишені.
Якщо дитина має особливі потреби і ви хвилюєтеся про її фізичний чи ментальний стан, обговоріть з адміністрацією нюанси, що викликають занепокоєння. Уточніть наявність у школі необхідних дитині медикаментів чи засобів, узгодьте окремі канали комунікації з вами.
Що таке тривожний рюкзак школяра і як його зібрати?
Складіть дитячий тривожний рюкзачок. Тривожний рюкзак збирається на додачу до основного. Він має бути яскравого кольору, невеликий. Дитина повинна мати його при собі при кожному спуску в укриття під час повітряної тривоги.
Одним із рекомендованих наповнень може бути:
-необхідні ліки у разі захворювань або миттєвого зняття приступу;
– копія свідоцтва про народження;
– інформаційна картка (ПІБ, адреса проживання, контактні телефони батьків, відмітки про захворювання (алергії, астма та подібне), сімейне фото за бажанням;
– комплект змінного одягу;
– предмети гігієни (вологі серветки, носові хустинки);
– пляшка води;
– енергетичний батончик (не шоколадний), галетне печиво, суха їжа в вакуумній упаковці;
Що таке сімейна форма навчання?
Cімейна (домашня) форма здобуття освіти – спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки. Якщо рівень знань дитини виявиться незадовільним – школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання.
На який документ посилатися при переведенні на сімейну форму?
У 2017 році Верховна Рада України ухвалила новий закон Про освіту. Він передбачає реалізацію концепції Нової української школи, яка серед інших опцій пропонує домашнє навчання. Учень, який навчався вдома, має право отримати повноцінний диплом та атестат, як і всі школярі.
Хто може обирати сімейну форму навчання?
Положення про сімейну освіту носить загальний характер і стосується всіх державних шкіл без винятку.
Чи можуть відмовити у переведенні на сімейну форму?
Адміністрація школи не має жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.
Як проходить оцінювання?
Якщо весь освітній процес для дитини організовують батьки, важливо слідкувати за прогресом у навчанні. Вона має не відставати від однолітків, а рівень знань має відповідати показникам Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання чотири рази на рік. Як його проходити (онлайн чи офлайн), кожен заклад визначає самостійно.
Коли учню можуть не дозволити продовжити навчатись за сімейною формою?
У випадку результатів нижче задовільного хоча б з одного предмету педагогічна рада може:
- рекомендувати батькам перевести дитину на очну форму (для учнів 1–4-х класів);
- перевести учня на очну форму (для учнів 5–11-х (12-х) класів).
До того ж, школа сприяє організації процесу навчання. Учні, які навчаються за сімейним форматом, мають отримувати шкільні підручники, консультації та допомогу вчителів.
Сімейна форма навчання: які документи потрібні?
Якщо ви змінюєте школу, спочатку подайте стандартний пакет документів, щоб дитину до неї зарахували:
- паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника;
- копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;
- оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о;
- документ, який підтверджує місце проживання дитини або батьків.
Якщо ж ви зареєстровані в школі і просто хочете змінити форму навчання, необхідна заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він – повнолітній.
Зразки таких заяв можна знайти у вільному доступі онлайн або звернутися до адміністрації школи.
Які кроки після написання заяви?
Спершу заяву розглядає директор.
- Директор інформує батьків про всі нюанси такого навчання.
- Школа складає індивідуальний план для дитини.
- Директор має видати відповідний наказ.
Коли можна перевестися на сімейну форму?
Найоптимальніше – на початку року, але протягом року це також можливо зробити.
Як батьки можуть повернути свою дитину до очної форми навчання?
Для цього батькам потрібно написати відповідну заяву – без жодних пояснень причини зміни рішення. І через два тижні дитина знову може відвідувати школу.
Чи можуть учні на індивідуальній формі брати участь в олімпіадах та мати інші форми відзнаки досягнень у навчанні?
Так, учні, які навчаються за індивідуальною формою, можуть на загальних підставах брати участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах та інших змаганнях.
На рівні з іншими учнями вони мають право на відзначення успіхів у навчанні. Їх можуть нагороджувати похвальними листами та грамотами, а також шкільними медалями.
Які переваги та недоліки такої форми навчання?
Переваги:
- учень може навчатися будь-де і в зручний для нього час. Він отримає атестат державного зразка чи буде переведений до наступного класу.
- Раніше така форма здобуття освіти була актуальною для дітей, які професійно займаються спортом і не можуть відвідувати школу. Зараз цю форму рекомендють батькам, які виїхали за кордон. Тож якщо їхні діти будуть відвідувати європейські школи, але не бажають втрачати український навчальний рік, – зможуть отримати й український атестат.
Недоліки:
- Учням важко самостійно опрацьовувати матеріал. Така форма навчання підходить не всім дітям, а лише тим, які мають гарно розвинені навички самодисципліни і самоконтролю. Або ж їм можуть допомагати батьки, контролюючи процес навчання.
- контрольні роботи учень може виконувати не самостійно, – і це неможливо перевірити, тому оцінка не буде повністю об’єктивною.
Попри всі недоліки можна рекомендувати сімейну форму освіти тим, хто за кордоном, але планує повернутися в Україну і хоче, щоб дитина отримала документ про здобуття української освіти.
Як створити умови для навчання вдома?
Декілька порад, як можна зробити процес домашнього навчання більш ефективним:
- складіть розклад щоденних занять;
- разом із дитиною розбирайте складні теми;
- контролюйте кількість часу, яку дитина приділяє навчанню;
- періодично самостійно чи за допомогою викладачів проводьте контроль засвоєних знань.
Що таке екстернат?
Екстернат – це вид навчання, коли учень зареєстрований у школі, але навчається вдома. При цьому здає всі річні контрольні в школі, навчається за шкільними підручниками і приходить на консультації до вчителів у школу. Також під час складання іспитів він визнається учнем школи, за якою закріплений.
Особливість екстернату в Україні в тому, що законодавчо він доступний не для всіх.
Хто може обирати екстернат?
Згідно з Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах на нього можуть перейти тільки такі учні, що: 1) із поважних причин (стан здоров’я, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на неконтрольованій території або на території населених пунктів на лінії зіткнення, надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, збройний конфлікт тощо) не можуть відвідувати навчальні заняття в закладі освіти або не можуть пройти річне оцінювання;
2) не завершили здобуття загальної середньої освіти в закладі освіти та/або не мають результатів річного оцінювання з окремих навчальних предметів та/або атестації;
3) є громадянами України, які здобували або здобувають загальну середню освіту за кордоном;
4) є іноземцями, особами без громадянства, які постійно проживають чи тимчасово перебувають в Україні, у тому числі біженцями, особами, яким надано тимчасовий чи додатковий захист в Україні, та особами, які звернулися із заявою про визнання біженцем або про надання додаткового чи тимчасового захисту, особами, які утримуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства;
5) прискорено опанували зміст навчальних предметів одного або декількох класів (рівнів повної загальної середньої освіти);
6) самостійно опанували зміст окремих навчальних предметів;
7) бажають самостійно опанувати зміст окремих навчальних предметів;
8) засуджені до довічного позбавлення волі.
У чому відмінність сімейної форми та екстернату?
На практиці відмінність незначна. І там, і там діти можуть отримувати консультації від учителів. На сімейній формі повна відповідальність за навчання покладається на батьків. На екстернаті учень на законному рівні має три години на рік консультацій від учителя, і навіть може писати контрольні роботи паралельно з класом. Сімейна форма навчання йде в межах одного класу, під час екстернату можна закінчити і 2 класи.
Як дізнатись, чи можна у вашій школі навчатися на екстернаті?
Форми освіти, які забезпечує заклад, обов’язково мають бути вказані на його сайті. Якщо в закладу немає власної інтернет-сторінки, таку інформацію слід шукати на сайтах засновників закладу.
Як проходить оцінювання?
Директор своїм наказом створює комісії з кожного предмета. Дитина має у присутності комісії скласти необхідні завдання та контрольні роботи. Перебіг та оцінки фіксують у протоколі.
Коли учню можуть не дозволити продовжити навчатись за екстернатною формою?
Якщо при оцінюваннях учень показує незадовільний рівень знань, його можуть рекомендувати перевести на інституційну форму.
Екстернат: які документи потрібні?
Коли ви оберете школу, спочатку необхідно подати стандартний пакет документів, щоб дитину до неї зарахували:
- паспорт або інший документ, який посвідчує особу заявника;
- копію та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу;
- оригінал або копію медичної довідки за формою № 086-1/о;
- документ, який підтверджує місце проживання дитини або батьків;
Якщо ж ви зареєстровані в школі і просто хочете змінити форму навчання, необхідна заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він є повнолітнім.
До заяви додаються:
- документ, що посвідчує особу учня;
- медична довідка № 086-1/о;
- документ про освіту, якщо він є;
Зразки таких заяв можна знайти у вільному доступі онлайн або звернутися до адміністрації школи.
Можуть знадобитись і додаткові документи. Скажімо, необхідно буде документально підтвердити підстави для навчання на екстернаті. Внутрішньо переміщені особи, біженці та особи з документами про необхідність захисту можуть не подавати окремі документи, якщо мають на це причини.
Коли можна перевестися на екстернат?
Найкраще – перед початком навчального року. Але в екстрених випадках можна перейти і під час навчання. Це варто індивідуально обговорювати із адміністрацією школи.
Як батьки можуть повернути свою дитину до очної форми навчання?
Батьки можуть написати заяву на переведення на інституційну форму – адміністрація школи має її погодити.
Чи можуть учні на індивідуальній формі брати участь в олімпіадах та мати інші форми відзнаки досягнень у навчанні?
Так, учні, які навчаються за індивідуальною формою, можуть на загальних підставах брати участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах та інших змаганнях.
На рівні з іншими учнями вони мають право на відзначення успіхів у навчанні. Їх можуть нагороджувати похвальними листами та грамотами, а також шкільними медалями.
Які переваги та недоліки такої форми навчання?
Переваги екстернату:
– дуже зручна форма для категорій дітей, вказаних у положенні. Особливо для дітей ВПО, які певний час навчалися на окупованій території: вони можуть скласти українську програму і продовжити навчання в школі за українською програмою;
- дитина не прив’язана до школи – всі іспити можна складати дистанційно;
- виховання відповідальності та самоорганізація у дитини;
Недоліки:
- Відсутня соціалізація з однолітками;
- Перенавантаження, бо програму треба опанувати в обмежений час.
- Відсутня можливість отримання знань у повному обсязі саме від учителя;
Як створити умови для навчання вдома?
Кілька порад, як можна зробити процес домашнього навчання більш ефективним:
- складіть розклад щоденних занять;
- разом із дитиною розбирайте складні теми;
- контролюйте кількість часу, яку дитина приділяє навчанню;
- періодично самостійно чи за допомогою викладачів проводьте контроль засвоєних знань.
Дистанційне навчання та дистанційна форма здобуття освіти: у чому різниця?
Батьки часто плутають дистанційне навчання та дистанційну форму здобуття освіти. Перше – це те, що відбувалося під час пандемії коронавірусу і залежало виключно від закладу освіти.
Інша справа з дистанційною формою здобуття освіти – тут рішення діти і батьки приймають самостійно. Окрім того, законодавство передбачає два випадки, коли можна здобувати освіту за дистанційною формою.
Перший – дитина не може відвідувати школу, наприклад, через стан здоров’я.
Другий – дитина потребує реалізації індивідуальної освітньої траєкторії. І це треба обґрунтувати під час вибору саме такої форми здобуття загальної середньої освіти.
Для цього треба знайти школу, у якій педагогічна рада ухвалила відповідне рішення і створила відповідні класи. Треба написати заяву та дочекатись наказу директора. Здобувати освіту в дистанційній формі можна не в кожній школі. А виключно в тій, де на це погодилась педагогічна рада. Форма власності закладу – комунальна чи приватна – значення не має. Однак на практиці такі послуги зазвичай надають саме приватні заклади освіти.
Для переходу на таку форму навчання необхідний стандартний пакет документів та заява одного з батьків.
Де навчатися дистанційно: перелік шкіл
Дистанційне навчання – це організація освітнього процесу, коли його учасники віддалені один від одного, а взаємодіють вони за допомогою сучасних освітніх цифрових технологій. Онлайн-уроки – частина дистанційного навчання.
Якщо школа пропонує онлайн-уроки, то діти навчаються синхронно щодня за розкладом, працюють разом та спілкуваються з однокласниками.
Якщо ж школа пропонує дистанційне навчання, то це можливість користуватися відеоматеріалами, інколи брати участь у вебінарах, опановувати теми під кураторством вчителя.
Ми склали перелік шкіл, які пропонують дистанційне навчання безкоштовно або за незначну оплату.
Дистанційна школа «Оптіма». Нині цей заклад освіти та фонд «За майбутнє дітей» пропонує 300 стипендій для школярів, які найбільше постраждали від російської агресії. Щоб податися на стипендію, достатньо залишити заявку тут.
«Атмосферна школа». Благодійний фонд «Атмосферної школи» надає 1500 річних грантів на суму 9000 грн для школярів, що найбільше постраждали від російської агресії. Загалом це становить 13,5 млн грн. Подати заявку на участь у програмі «Подаруй дітям освіту» можна тут.
Вечірні школи та ліцеї. Скажімо, київський ліцей № 18 оголошує набір учнів на 2022-2023 навчальний рік, серед іншого, і за дистанційною формою освіти.
Столична спеціалізована школа № 250 з поглибленим вивченням математики. Вона пропонує дистанційне навчання учням 5-9 класів.
Київський навчально-виховний комплекс «ОРТ». Він набирає до додаткових 5-11-х класів з дистанційною формою навчання.
Столична спеціалізована школа №44 з поглибленим вивченням англійської мови запрошує до дистанційних 6-го та 8-го класів. Навчання відбуватиметься у вигляді онлайн-занять.
Школа Alterra розробила окремий пакет «Екстернат Опора» для учнів із ТОТ. Розцінки тут символічні, нижчі за інші пакети з екстернату цього ж закладу освіти у 3-5 разів: 110 грн на місяць (1 тис. грн на рік).
Науковий ліцей Чурюмова – це природничо-науковий заклад освіти з поглибленим вивченням фізики, астрономії, математики, хімії з авторськими методиками Green STREAM. Екстерном навчатися візьмуть за 1,4 тис. грн на місяць, а на дистанційне навчання – за 1,6 тис. грн.
Дистанційний ліцей «Вега» надає базову освіту за держстандартами та для старшокласників освіту профільного рівня за всіма предметами. А для дітей, чиї батьки нині захищають Україну, дітей-переселенців, з лінії фронту чи окупації, діє знижка у 50 % на будь-який обраний пакет.
«Гімназія А+» запрошує учнів 5-11-их класів на онлайн-навчання ввечері. Це 1-2 онлайн уроки щодня з базових предметів: української мови та літератури, історії України та математики. Вартість навчання на 60% нижча за офлайн-навчання в гімназії.
Додатково (без отримання документа про освіту)
Всеукраїнська школа онлайн. Тут завжди у відкритому та безплатному доступі для учнів 5-11-их класів – відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів.
Тестувальники уроків в OkStudy. Цікава опція – тестувальники уроків, яким може стати кожен український школяр. Їх потребують час від часу дистанційні школи, аби, відбираючи кращих вчителів, врахувати зворотний зв’язок від учнів. Тобто мета цього – не стільки навчання дитини, скільки перевірка компетентності педагога. Але ж теми відтворюють навчальний план, тож школяр ніби отримує безоплатного репетитора. До слова, кількість занять на які він може прийти – необмежена. Звісно, перевіряти, як учень засвоїв матеріал, у такому форматі не будуть, навпаки – від нього потрібен невеличкий фідбек, враження від онлайн-заняття.
ВАМ БУДЕ КОРИСНО
Отримуйте корисні дайджести від Освіторії