Освітня ініціатива від «Освіторії» та Київстар ТБ - OsvitaNow | Освіторія & ЮНІСЕФ

Освітня ініціатива від «Освіторії» та Київстар ТБ

Як навчати та навчатись ненудно?

На головну

Оберіть питання, яке вас цікавить

Навчання в Україні

Мультфільми стали частиною кінематографу ще в пізніх 1800-х роках, коли на екранах кінотеатрів почали з’являтись перші моушн-стрічки. Спочатку вони були дуже короткими, тривалістю буквально 2-3 хв, оскільки їх показували перед основним фільмом. Але як тільки мультиплікатори отримали можливість працювати не тільки для глядачів у кінотеатрах, а й з телебаченням, то в ефірі телевізійних шоу почали з’являтись мультфільми вже набагато довшої тривалості. Тоді мультиплікаційного контенту стало достатньо, щоб заповнювати і формувати окремі дитячі блоки тривалістю до 30 хв. На сучасному ж телебаченні вже можна знайти повноцінні дитячі телеканали, контент яких майже повністю складається з анімаційних стрічок — як кількагодинних розважальних мультфільмів, так і кілька хвилинних навчальних анімаційних роликів для дітей будь-якого віку.

Позитивний вплив мультфільмів на дітей та навчальний процес

Якісні мультфільми є чудовим варіантом не тільки для організації спільного сімейного дозвілля. Мультфільми — це корисний інструмент для використання в класі, а також навчання поза ним. Вони допомагають легше сприймати і швидше запам’ятовувати навчальний матеріал. Крім того, сприяють розвитку уяви та можуть допомагати дітям соціалізуватися та розуміти, як реагувати та діяти в різних ситуаціях, у тому числі й критичних. Мультфільми також покращують навички говоріння, сприяють вивченню нових слів та понять, тим самим допомагаючи розширювати словниковий запас. 

Діти, які регулярно дивляться навчальний мультиплікаційний контент мають вищі оцінки та в цілому демонструють кращу академічну успішність, а також більш креативні. 

Які мультфільми обрати для навчання та дозвілля дитини?

Нижче ви знайдете кілька добірок мультфільмів, які можна подивитись разом із дитиною або порадити їй для самостійного перегляду. 

Розвиваючі мультики українською мовою, веселі дитячі пісні, відео з вивчення абетки, а також англійська для учнів  1-4 класів

Пригодницькі мультфільми, які можна дивитись разом із дітьми. організовуючи затишні сімейні вечори 

Українська мова на прикладах та яскравих ілюстраціях, що не дадуть нудьгувати

Захоплюючі лайфхаки для юних школярів з вивчення математики разом із цікавим персонажем — маленькою Улянкою

Відеоуроки, що допоможуть зробити перші кроки до вивчення англійьскої та закохають дітлахів у цю мову 

Пізнавальні мультики для розвитку мовлення, логіки та мислення для дошкільнят

Мультфільми з цих підбірок доступні до перегляду на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ 24/7 та одразу з 5 пристроїв (телевізор, ноутбук, планшет, приставка, смартфон). 

Вільний доступ до всього іншого контенту (окрім категорії фільмів, що надаються за додаткову плату) наші читачі можуть отримати за спеціальним промокодом OSVITORIA*. 

Користуйтесь та робіть навчання цікавішим! 

*промокод діє протягом 14 днів з моменту активації

У статті “Чим кіно та ТБ корисні у навчанні?” ми переглянули переваги відеоконтенту для освітнього процесу та позитивний вплив, що він має на розвиток школярів (якщо ви ще не читали, радимо це зробити 😉). 

Втім, не всі кінофільми та ТБ-програми варто використовувати для урізноманітнення навчання, адже не всі вони підходять для дітей.

Як правильно обирати контент серед безлічі матеріалу, що доступний для перегляду? Що можна зробити, щоби в майбутньому дитина могла сама навігувати серед кінофільмів та ТБ-програм та свідомо надавати перевагу корисному контенту? 

Зібрали нижче список запитань, які ви можете ставити та обговорювати разом із дітьми, щоб розібратись. 

№1 Чи заохочує фільм / ТБ-програма ставити питання, використовувати уяву, бути активним чи творчим? 

Перегляд кіно чи ТБ не має бути пасивним. Цей процес має провокувати допитливість та допомагати ознайомитись із безліччю тем та активностей, яким дитина може присвячувати вільний час у майбутньому.

№2 Як відображаються люди? 

Діти сприймають світ кіно та ТБ як цілком реальний. Чим різноманітніше зображені герої з точки зору як позитивних, так і негативних рис характеру, взаємодії та стосунків з іншими, роду діяльності та хобі, зовнішності та фізичної здатності, тим ширшим формуватиметься світосприйняття.

№3 Чи присутня реклама? Наскільки багато? 

Кінострічки та телевізійні програми вже давно стали майданчиками для комерції. Нам, які і нашим дітям, постійно доводиться взаємодіяти як із явною, так і з прихованою рекламою. Тож звертайте увагу на товари, що цілком ненав’язливо з’являються в кадрі — напої, іграшки, автомобілі, мобільні пристрої тощо. Проговорюйте це з дитиною та пояснюйте, що присутність того чи іншого продукту на екрані, не означає що він має обов’язково бути присутнім у реальному житті і тим більше не гарантує, наприклад, більше щастя, успіху чи поваги. 

№4 Які ключові теми висвітлюються?

Запитайте себе та обговоріть з дитиною, що важливого та цінного у цьому фільмі/ТБ-програмі? Яка поведінка винагороджується, а яка карається? Які суспільно значимі теми, історичні чи економічні процеси проілюстровано? На основі цього робіть висновки разом, наскільки цей контент є корисним та цінним для навчання та розвитку.

№5 Який емоційний вплив матиме цей фільм / ТБ-програма на дитину під час та після перегляду?

Конфлікт між персонажами чи неочікуваний поворот сюжету — елементи, які вважаються цілком нормальними для драми чи екшену. Втім, вони можуть стати емоційно надто складними для незрілої та не до кінця сформованої психіки дитини, а отже, її реакція може бути непередбачуваною для дорослих. Сильно вразити може не тільки трилер, але й документальний фільм про традиції ацтеків, наприклад. Тож завжди звертайте увагу на вікові обмеження та рекомендації щодо перегляду, а також на складність теми.

А тепер пропонуємо перейти від теорії до практики і вже з отриманими знаннями спробувати обрати фільм чи телепрограму, що сприятиме навчанню. 

Зробити це можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ. Вона доступна до перегляду одразу з 5 пристроїв (телевізор, ноутбук, планшет, приставка, смартфон). і нараховує понад 300 телеканалів і VOD-бібліотеку із 20 тисяч фільмів, серіалів, мультфільмів і шоу. 

Щоб скористатись можливостями Київстар ТБ, потрібно завантажити додаток. Ви можете зробити це за посиланнями нижче:

Для операційної системи IOS

Для операційної системи Android

або знайти в браузері https://tv.kyivstar.ua/ua/.

Після завантаження додатку, в ньому потрібно зареєструватись. Перегляд новинних телеканалів, весь освітній контент, а також дитячі аудіоказки будуть доступні одразу безоплатно. А вільний доступ до всього іншого контенту** наші читачі можуть отримати за спеціальним промокодом OSVITORIA*. 

Користуйтесь та робіть навчання цікавішим! 

* промокод діє протягом 14 днів з моменту активації

** окрім категорії фільмів, що надаються за додаткову плату.

Кіно та телебачення звично сприймаються як форма розваг та відпочинку. Ми ходимо на прем’єри фільмів, влаштовуємо кіноперегляди вдома, чекаємо на вихід нової серії улюбленого серіалу чи телевізійного шоу, регулярно дивимось новини тощо. 

З другої половини 20-го сторіччя телебачення стало широко доступним та почало з’являтись у кожному домі. А сьогодні після появи Інтернету, стрімінгових сервісів та платформ онлайн-телебачення, як наприклад Київстар ТБ, нам важко уявити себе без відеоконтенту в цілому.

Втім, кіно та телебачення мають великий потенціал не тільки для приємного дозвілля, а й для ефективного навчання. 

Навчальні заклади почали використовувати ТБ в освітньому процесі ще в 60-х. Адже пояснити непросту історію, наприклад, Другої світової війни набагато легше завдяки документальним фільмам, що реконструюють події того часу, та біографічним стрічкам, що розповідають про життя особистостостей, чиї вчинки змінили хід історії.

Сьогодні завдяки стрімкому розвитку технологій у нас є доступ до неосяжної кількості відеоконтенту за лічені хвилини чи навіть секунди. То чому б не використовувати таку можливість з максимальною користю для навчання та розвитку себе та дітей?

 

Що корисного кіно та телебачення можуть дати освітньому процесу?

 

  • стимуляція інтересу до навчання, зокрема й до читання книжок

Перегляд відеоконтенту спрямовує навчання з теоретичної в практичну площину, що робить навчання в цілому більш захоплюючим. Крім того, динамічний візуальний ряд допомагає тримати фокус та зосереджувати увагу на матеріалі, що часто є проблемою для дітей під час довгого читання. Так, після перегляду цікавої кінострічки інтерес до вивчення теми зростає, тож підручник з історії і розділ про доісторичний розвиток людства вже не здаватимуться такими нудними, адже під час читання в уяві поставатимуть яскраві кадри з фільму.

  • допомога з розумінням складних тем

Інколи для повного розуміння недостатньо просто викласти тему словами. Її потрібно додатково проілюструвати, пояснити на прикладах, розкласти на компоненти. Документальні фільми можуть бути в цьому надзвичайно корисними, адже поєднують у собі як аудіальний, так і візуальний формати викладення матеріалу, а отже можуть подати тему під якісно іншим кутом.

  • покращення пам’яті та навичок читання

Викладення та повторення у декілька етапів сприяють формуванню асоціативної пам’яті та як результат кращому запам’ятовуванню матеріалу. Наприклад, спочатку радіоактивні елементи розглядаються у форматі теорії на уроці хімії, потім на цю тему дається домашнє завдання у вигляді запитань, на які потрібно знайти відповідь, після чого учні в класі або факультативно вдома можуть додатково подивитись біографічну кінострічку про Марію Кюрі чи документальний фільм про відкриття та використання радіоактивних елементів. Перегляд цих стрічок із увімкненими субтитрами додатково розвиватиме візуальне сприйняття, допомагатиме з розумінням контексту та покращуватиме навички читання.

  • розвиток критичного мислення та поглиблення розуміння різних культур та цінностей

Кінострічки та телевізійні передачі можуть формувати та поглиблювати розуміння проблем та процесів, що впливають на розвиток сучасного суспільства та зокрема формували його в минулому. Завдяки фільмам учні можуть ознайомитись із різноманітними економічними аспектами, правами людини, поняттям рівності та недискримінаційного підходу, культурними особливостями різних націй, а також їхніми цінностями. Це все розширює світосприйняття, допомагає краще орієнтуватись у сучасному контексті та критично сприймати інформацію.

  • отримання додаткового життєвого досвіду 

Ситуації, в яких опиняються герої фільмів, та вибір, який вони мають зробити — це додаткові життєві уроки. Відповідно діти отримують розуміння різних можливих сценаріїв розгортання подій з наслідками та перспективами. Усвідомлення, що життєві обставини бувають різні, що на вчинки впливають як внутрішні причини, так і зовнішні фактори, можуть допомогти краще підготуватись до викликів у майбутньому і ефективніше справлятись із проблемами, коли вони виникають.

Пам’ятайте, що цікаве та захоплююче навчання здатне допомогти дітям знайти себе, реалізуватись у житті та стати тими, ким вони хочуть стати. Саме тому важливо звертати увагу на те, як побудований освітній процес та використовувати додаткові інструменти для його урізноманітнення, зокрема й кіно та телебачення. 

Хочете знати більше про Україну, її традиції та звичаї? Для цього не обов’язково перечитувати томи праць з історії та етнографії, (хоча ми не маємо нічого проти, якщо вам це до вподоби). Проте є безліч інших способів познайомитись із неповторністю нашої Батьківщини.

 

Разом із платформою онлайн-телебачення Київстар ТБ пропонуємо вам зробити це за допомогою відеоконтенту. 

 

У спеціальній підбірці на платформі ви знайдете стрічки про історично значущі для України події, про Крути та Донбас, про українських льотчиків та кіборгів, про таємничі українські манускрипти та навіть історію українського цирку. 

 

Крім того, на вас чекають 3 захопливі подорожі:

А також:

 

  • Подорож Україною довжиною більше мільйона років. Мільярд нових імен, подій, визначень, карт, пам’яток і портретів. Історія України в історіях.
  • Серія відеоуроків, що допоможе дітям та дорослим закохатися  в своїх предків та Україну, українські традиції та культуру.
  • Освітні відео, завдяки яким дорослі та діти зможуть відстежити етногенез українців та довести наявність прямого зв’язку між Київською Руссю і сучасною Україною, а також подискутувати, чи були терени нашої неньки у той час історичною периферією? Де прадавні легенди змішуються з фактами? Шлях від неандертальців і кочівників до Речі Посполитої та уній. 

Ми впевнені, що навіть найвибагливіші знайдуть щось собі до вподоби!

Перегляд освітнього контенту доступний безоплатно. Вільний доступ до VOD-бібліотеки Київстар ТБ із 20 тисяч фільмів, серіалів, мультфільмів і шоу наші читачі можуть отримати за спеціальним промокодом OSVITORIA, що діятиме протягом 14 днів з моменту активації. 

 

Користуйтесь та робіть навчання цікавішим! 

Спільна освітня ініціатива від «Освіторії» та Київстар ТБ покликана допомогти батькам та вчителям урізноманітнити навчання та дозвілля школярів, зробити його більш цікавим та захоплюючим для сучасних дітей.

В межах ініціативи організатори готують серію освітніх матеріалів для батьків та вчителів, а також проведуть Всеукраїнський конкурс для учнів середньої школи з цікавими подарунками для переможців.

Корисні та практичні матеріали регулярно публікуватимуться для батьків та вчителів на цій сторінці та на сторінці Освіторія.медіа.

Крім того, користувачів чекають приємні сюрпризи та додаткові бонуси за участь.

«Освіторія» неприбуткова громадська спілка, яка допомагає реформувати та розвивати освіту в Україні. Зусилля спілки зараз повністю орієнтовані на те, щоб 7 мільйонів дітей, що постраждали від війни, відновили навчання.

Київстар ТБ – платформа онлайн-телебачення, що дає змогу переглядати понад 300 телеканалів та 20 000 фільмів та серіалів у відео бібліотеці, а також велику кількість освітнього контенту.

ВАМ БУДЕ КОРИСНО

Найбільша інструкція до НМТ 2022: дати та алгоритм дій вступника

Найбільша інструкція до НМТ 2022: дати та алгоритм дій вступника

Читати статтю
 Дистанційна, сімейна чи екстернат: яку форму навчання обрати?

 Дистанційна, сімейна чи екстернат: яку форму навчання обрати?

Читати статтю
Відпустка під час війни: як дозволити собі відпочинок?

Відпустка під час війни: як дозволити собі відпочинок?

Читати статтю
Поради батькам під час війни

"Поради батькам під час війни. Важливо як ніколи"

Читати статтю
Де навчатися школярам із вересня 2022 року: добірка українських шкіл за кордоном

Де навчатися школярам із вересня 2022 року: добірка українських шкіл за кордоном

Читати статтю
Росіяни залучають українських дітей скоювати злочини онлайн: як захистити дитину?

Росіяни залучають українських дітей скоювати злочини онлайн: як захистити дитину?

Читати статтю
Свідоцтво, атестат та закордонний паспорт: як отримати і відновити документи дитини?

Свідоцтво, атестат та закордонний паспорт: як отримати і відновити документи дитини?

Читати статтю
Як учням отримувати освіту під час війни: путівник для батьків та вчителів

Як учням отримувати освіту під час війни: путівник для батьків та вчителів

Читати статтю
ЮНІСЕФ пропонує зареєструватись освітянам, які виїхали за кордон

ЮНІСЕФ пропонує зареєструватись освітянам, які виїхали за кордон

Читати статтю
Вчимося жити у війні: поради психолога Олени Любченко

Вчимося жити у війні: поради психолога Олени Любченко

Читати статтю
Коли закінчиться війна? Як відповідати дітям на складні запитання

Коли закінчиться війна? Як відповідати дітям на складні запитання

Читати статтю
Якою має бути відпустка вчителів на період дії воєнного стану

Якою має бути відпустка вчителів на період дії воєнного стану

Читати статтю
Підтримка під час війни: яких помилок уникнути?

Підтримка під час війни: яких помилок уникнути?

Читати статтю
Розлука з татом під час війни: як допомогти дитині?

Розлука з татом під час війни: як допомогти дитині?

Читати статтю
Відпустка, вихідні та лікарняні вчителя під час воєнного стану: усі зміни та обмеження

Відпустка, вихідні та лікарняні вчителя під час воєнного стану: усі зміни та обмеження

Читати статтю

Отримуйте корисні дайджести від Освіторії

pink icon yellow icon